BURS HAKKINDA

Vakfımız; geçmişini bilerek geleceğe bakabilen, fikri ve kültürel yönden donanımlı, bilimsel düşünce yapısına sahip bir gençlik yetiştirmeyi kendisine gaye edinmiştir. Türkiye Gençlik Teşkilatı kendini daima geliştiren, başarılı ve ihtiyaç sahibi gençlere öğrenim bursu ile destek olmaktadır.
Türkiye Gençlik Teşkilatı; maddi imkânları sınırlı gençlerimize burs imkânı sunarak, eğitimde fırsat eşitliği sağlamak, gençlerimizi topluma yararlı hale getirmek, özgüveni yüksek bireyler olmalarına maddi ve manevi katkıda bulunmak amacındadır.

TGT EĞİTİME DESTEK BURSU: Devlet üniversitelerinde ya da vakıf üniversitelerinde %100 burslu okuyan, fikri ve kültürel yönden donanımlı, milli duygulara sahip başarılı lisans ve ön lisans öğrencilerine Vakfın olanakları dâhilinde verilir.

TGT YURT İHTİYAÇ BURSU: Türkiye Gençlik Teşkilatı yurtlarında kalan ihtiyaç sahibi öğrencilere verilmektedir. TGT yurtlarına başvuran her öğrenci Yurt İhtiyaç Bursuna başvurabilir.

TGT YURT BAŞARI BURSU: Türkiye Gençlik Teşkilatı yurtlarında kalan ÖSYM yerleştirme sırasına göre başarılı öğrencilere yönelik sağlanan burs imkânıdır.

Türkiye Gençlik Teşkilatı’nın yurtlarından herhangi birine kayıt olan öğrenci ÖSYM tarafından üniversiteye yerleştirildiği puan türüne göre sıralaması;

1 ile 1000 arasında ise yurt ücretinin %100 ü,

1001 ile 5000 arasında ise yurt ücretinin %75’i

5001 ile 10000 arasında ise yurt ücretinin %50’si

10001 ile 20000 arasında ise yurt ücretinin %25’i


KİMLER KATILABİLİR?

TC Vatandaşı Olmak

Adli Sicilin
Temiz Olması

Lisans Not
Ortalamanın 65/100
ya da
2.5/4.00 Olması

Başka Herhangi
bir Kurumdan
Burs Alınmaması

Özel ya da
Resmi Kurumda
Çalışmıyor Olmak

Erkek Adayların
Askerlikle İlişiğinin
Olmaması

TALEP EDİLEN BELGELER

Öğrenci Belgesi

ÖSYM Sonuç Belgesi

Kimlik Fotokopisi

Anne ve Babaya Ait Gelir Belgesi

Transkript (Ara sınıflar için)

IBAN Numarası

Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği

Adli Sicil Belgesi

Vesikalık Fotoğraf

Bursumuzun senin için uygun olduğunu düşünüyorsan hemen başvur. Ya da aklında sorular varsa cevap bulmak için aşağıdaki SSS kısmından cevap bulabilirsin.